• TŁUSTY CZWARTEK W PRZEDSZKOLU🍩🍩🍩🍩

• „Dzień jak co dzień – cóż za bzdura!

Dziś w przedszkolu pączków góra:

Małe pączki, duże pączki,

Dziś po nie sięgają rączki.

I kalorii nikt nie liczy…

Cóż za święto, czy ktoś wie?

Tłusty czwartek ! Cieszmy się !”

Samodzielne ozdobione paczki pięknie wyglądały i dzieci zjadły je z wielkim apetytem

• 🧡💗🧡💗🧡WALENTYNKI🧡💗🧡💗🧡

• 14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Za pomocą poczty walentynkowej uczniowie przesłali sobie, a także nauczycielom, piękne życzenia. Podczas przerw mogliśmy cieszyć się dźwiękami muzyki Było tanecznie i radośnie. Dzień wszystkim upłynął miło i przyjemnie

• Wspieramy Dzień Bezpiecznego Internetu!

• Dzień Bezpiecznego Internetu to akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w sieci, która organizowana jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. W tym roku Tydzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole trwa od 7 lutego. Nasze działania rozpoczęliśmy konkursem graficznym „Bezpieczny Internet - Działajmy razem!”, w którym wzięli udział uczniowie z klas V, VI i VII.

• Zajęcia rozwijające w klasie pierwszej🙂🙂🙂

• Uczniowie klasy I na zajęciach rozwijających zapoznali się z możliwościami zestawu konstrukcyjnego SkriKit, zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci podczas lekcji tworzyły konstrukcje robotów zgodnie z instrukcją, rozbudzając przy tym wyobraźnię przestrzenną oraz logiczne myślenie. Lekcje wywołały wśród uczniów mnóstwo pozytywnych emocji. Na zajęciach dzieci również pracują z Ozobotami, robotem Photon oraz z matą edukacyjną.

#laboratoriaprzyszlosci

• Zajęcia z robotyki i programowania w grupach przedszkolnych.

• Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Zdolne przedszkolaki z Gminy Pelplin z odwagą pójdą w świat”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Realizatorem projektu jest Gmina Pelplin w partnerstwie z Centrum Edukacyjnym „Idea” z Krakowa, a jego zakończenie planowane jest na czerwiec 2023 r.

Na zajęciach z robotyki dzieci poznają podstawy kodowania i  programowania, które konieczne są do „ożywienia” robota. Przedszkolaki pracują  z robotami dla najmłodszych, takimi jak: Roboty Mio, Photony oraz Lego Spike, otrzymanymi w ramach projektu. Korzystając z nowoczesnych technologii, uczą się twórczego rozwiązywania problemów, doskonalą logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną oraz rozwijają umiejętności manualne.

• WYCIECZKA DO RZYMU

• W dniu 02.02.2023r. na lekcji historii w kl.5 odbyły się w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” zajęcia na temat starożytnego Rzymu. Dzięki okularom VR uczniowie odbyli wirtualny i zarazem bardzo ciekawy spacer wewnątrz koloseum - w imponujacej budowli z I w.n.e, którą możemy podziwiać do dziś.

#laboratoriaprzyszlosc

• LEKCJA PATRIOTYZMU🤍🧡

• Dziś uczniowie naszej szkoły mieli okazję powitać generała Józefa Hallera, który przybył pociągiem do Pelplina, aby uroczyście ogłosić wyzwolenie miasta spod zaboru pruskiego i przyłączenie do odrodzonej Polski🇵🇱🇵🇱

Piękna inscenizacja i uroczysty przemarsz do Bazyliki Katedralnej w Pelplinie - w ten sposób uczciliśmy 103. rocznicę powrotu Pelplina na łono ukochanej ojczyzny‼️🤍❤️🇵🇱