• STYPENDIA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO👏👏👏

• Z dumą i radością informujemy, że za wysokie osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2022/2023 stypendium otrzymali:

Laura Szwedowska uczennica kl.VII

Kacper Szwedowski, nasz absolwent, obecnie uczeń kl. I Collegium Marianum, Liceum Katolickie w Pelplinie.

To ogromne wyróżnienie, gdyż tylko 10 uczniów szkół podstawowych powiatu tczewskiego otrzymało powyższe stypendium. Nagrodzonym Uczniom i Rodzicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• 👑👑👑Królewskie Pasowanie👑👑👑

• „ Dziś na zamku jest spotkanie , uroczyste pasowanie"

Dnia 20 października 2023r w królewsko udekorowanej sali odbyło się uroczyste pasowanie młodych, odważnych rycerzy i ślicznych małych księżniczek na przedszkolaków /starszaków. Dzieci grały, śpiewały, tańczyły, deklamowały wiersze, a wszystko po to, by w finale uroczystości uzyskać tytuł przedszkolaka lub starszaka. Udało się! Dzieci zasłużyły na pasowanie! Po złożeniu uroczystej obietnicy przedszkolnej Pani Dyrektor nadała każdemu rycerzowi i każdej księżniczce tytuł przedszkolaka/ starszaka. Dzieci dumnie przyjęły na siebie obowiązki przedszkolaka/ starszaka. Pani Dyrektor obdarowała nasze Pszczółki gromkimi brawami i upominkami.

Było kolorowo, gwarno i bardzo, bardzo uroczyście, to był piękny dzień!!

• 💗💓💕WIELE JEST SERC💗💓💕

• Pod takim hasłem 18 X odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca rocznicę pontyfikatu Papieża Jana Pawła II oraz XXIII Dzień Papieski.

Program słowno-muzyczny został dwukrotnie zaprezentowany: uczniom, rodzicom i społeczności lokalnej.

• Dzień EKO🍀🌳🍀🌲🍀

• 12 października klasa VIII gościła w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie z okazji otwarcia EKOPRACOWNI. Uczniowie mieli okazję podziwiać zasoby nowej sali, uczestniczyć w warsztatach, integrować się z innymi uczniami klas ósmych z terenu gminy Pelplin

Dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i miłe przyjęcie

• PAMIĘTAMY ...🪔🪔🪔

• 2 października w "Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939 roku" uczniowie klas IV-VIII wraz z opiekunami wybrali się do Szpegawska.

Szpęgawsk- to wieś kociewska, gdzie doszło do masowych zbrodni dokonanych przez Niemców w latach 1939- 1945.

To właśnie w Lesie Szpęgawskim hitlerowcy rozstrzelali około 7000 osób, głównie przedstawicieli polskiej inteligencji z Kociewia, Kaszub i innych regionów Pomorza oraz pacjentów szpitala w Kocborowie. Dlatego też, Szpęgawsk stał się jednym z największych cmentarzy ofiar niemieckiego ludobójstwa. Nigdy nie możemy o tym zapomnieć!

Pragniemy zwrócić uwagę młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

• BAL JESIENI🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁🍂🍁

• 03.10 2023 r., w naszym przedszkolu odbył się Bal Jesieni. Przedszkolaki ubrane w kolorowe, jesienne stroje bawiły się przy ulubionych przebojach dla dzieci. Wspólną zabawę przeplatały różne konkursy sportowe. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków to dowód na to, że bal był bardzo udany.

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY👍👏🌝

• W dniu 29.09. 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Jest nam miło ogłosić, że członkami nowego Samorządu są:

Martyna Jabłońska - przewodnicząca

Gabriela Pytel - zastępca przewodniczącej

Igor Wojtaś - sekretarz

Życzymy owocnej współpracy

• Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych🥉🏆🏅

• 29 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szachach Drużynowych♟♟♟

Nasza reprezentacja w składzie:

- Martyna Szwedowska

- Oliwier Wróblewski

- Igor Michna

- Nikodem Muchowski

wywalczyła  III MIEJSCE w Powiatowych Igrzyska Dzieci w Szachach Drużynowych

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej naszą szkołę reprezentowali:

- Marcel Chmielowiec

- Karol Podjacki

- Patryk Czechowski

- Laura Szwedowska

Gratulujemy naszym uczniom odwagi, umiejętności oraz chęci do współzawodnictwa Brawo!

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 😊🙂👍

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI - mobilne warsztaty w naszej szkole

25 września w naszej szkole gościliśmy edukatorów z Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Edukatorzy przeprowadzili z uczniami klas 4-8 bezpłatne warsztaty z wykorzystania najnowszych technologi, m.in długopisów 3D, druku 3D oraz sztucznej inteligencji

• 🥇🥇Dziewczyny na medal 🥇🥇

• Podczas dzisiejszych Mistrzostw Gminy Pelplin w Sztafetowych Biegach Przełajowych nasze uczennice spisały się rewelacyjnie, wygrywając w kategorii Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Prawdopodobnie po raz pierwszy w historii naszej szkoły wygrywamy obie kategorie

Reprezentacje chłopców zajęły czwarte miejsca w obu kategoriach wiekowych

Dziewczęta będą reprezentowały nasza gminę w zawodach powiatowych

Gratulujemy i życzymy powodzenia

• SPOTKANIE AUTORSKIE 📚📚📚

• 19 wrzeeśnia odbyło się w nasze szkole spotkanie autorskie, które miało charakter terapeutyczny.

Prowadzący - Krzysztof Piersa to autor książek, poradników poruszających temat uzależnień od telefonu, komputerów. Jako terapeuta ds. Uzależnień tłumaczył jak niezwykła i niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozgrywka. Mając wieloletnie doświadczenie z grami komputerowymi, dziennikarstwem gamingowym i esportem, przedstawił wszelkie zjawiska związane z nowoczesnymi technologiami, serwisami społecznymi i jak to może wpłynąć na naszą przyszłość.

Dziękujemy Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie za możliwość interesującego i wartościowego spotkania w progach naszej szkoły

#BibliotekaPelplin #PelplinCzyta #GminaPelplin